Fastum ® gel (Fastum ® gel)

Fotografie z webu medotvet.com

Léčivé vlastnosti gelu Fastum určují přítomnost ketoprofenu, derivátu kyseliny propionové, v jeho složení. Podle farmakologické klasifikace patří tato chemická sloučenina mezi nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID).

Analogy Fastum gelu tedy obvykle obsahují ketoprofen, látku, která má kromě boje se zánětem analgetický účinek. Analogy lze také nazvat léky, které používají jako účinnou látku chemické sloučeniny ze stejné farmakologické skupiny, v tomto případě se jedná o NSAID - například ibuprofen a diklofenak.

Recenze analogů gelu Fastum

Fastum gel je německá farmakologická látka. Jeho cena se v závislosti na velikosti trubky mění od 253 do 519 rublů. Vysoká cena léku nutí mnoho lidí hledat levné analogy gelu Fastum.

Seznam ruských a zahraničních náhrad za gel Fastum:

  • Ketoprofen.
  • Pevnost.
  • Ketonal forte.
  • Ketoprom.
  • Bystrum.
  • Ortofen.
  • Valusal.
  • Artrum.
  • Febrofid.
  • Ultrafactin.
  • Finalgon.

Seznam nemocí, pro které se používá Fastum gel a jeho analogy:

  • neuralgie sacro-bederní páteře;
  • zánět žil;
  • tromboflebitida povrchových žil;
  • lymfadenitida nespecifického původu;
  • zánětlivý proces lokalizovaný v lymfatických cévách;
  • artritida revmatoidního typu nespecifikovaného původu;
  • dna;
  • artróza a osteoartróza různé lokalizace;
  • ankylozující spondylitida;
  • syndrom bolesti zad;
  • ischias, včetně lumbago;
  • zánět synoviálních membrán kloubu;
  • zánět šlach;
  • rozsáhlý zánět v oblasti kloubních tobolek, včetně těch se syndromem těžké bolesti;
  • revmatismus neznámého původu;
  • myalgie;
  • osteochondropatie;
  • drobná sportovní zranění - dislokace, modřiny, podvrtnutí a jiná zranění svalů a kloubů;
  • spondylitida;
  • zánět vertebrálních kořenů.

Seznam kontraindikací k použití analogů gelu Fastum:

  • alergie na ketoprofen;
  • nesnášenlivost na kyselinu acetylsalicylovou;
  • přecitlivělost na jiná farmakologická činidla ze skupiny NSAID, včetně údajů z historie;
  • ulcerativní a zánětlivá onemocnění gastrointestinálního traktu v akutním stadiu;
  • nekompenzovaný nedostatek funkce jater a / nebo ledvin;
  • porušení poměru prvků tvořených krevní plazmou - vícenásobné snížení počtu krevních destiček a / nebo bílých krvinek;
  • závažné poruchy srážení krve;
  • těhotenství;
  • období kojení;
  • věk do 15 let.

Ketoprofen

Převážná většina léků z výše uvedeného seznamu má jako svou aktivní složku ketoprofen. V souladu s tím má každé z léků přibližně stejnou sadu indikací a kontraindikací k použití..

Ketoprofen, odkazující na NSAID, má při lokální aplikaci analgetický a protizánětlivý účinek. Ulevuje otokům, které se vytvářejí během hromadění exsudátu - tekutiny, která je vytvářena v ohnisku zánětu. V důsledku toho jsou všechna léčiva na bázi ketoprofenu vynikající pro zmírnění akutních příznaků při onemocněních kloubů a šlachových vazů kostních kloubů. Farmakologická činidla na bázi ketoprofenu se také používají k léčbě onemocnění žil, kůže a formování lymfatického systému těla..

Ketoprofen jako léčivo je gel pro vnější použití s ​​koncentrací účinné látky 2,5% nebo 5%. Mezi pomocné látky stojí za zdůraznění trolamin, který aktivuje regenerační procesy v pokožce, a levandulový olej, který má uklidňující účinek..

Tento farmakolog je na trhu zastoupen léky ruské i zahraniční produkce. Cena se v závislosti na výrobci liší od 84 do 281 rublů, což je téměř dvakrát méně než u gelu Fastum.

Fort je další dobrý lék založený na ketoprofenu, analogu ruského gelu Fastum. Kromě účinné látky obsahuje také aminoglykanový komplex, díky kterému je účinný proti ukládání vápenatých solí v kloubech. Ideální pro léčbu chronických onemocnění a bolesti v podpůrných a pohybových orgánech. Jeho cena se v závislosti na velikosti trubky pohybuje od 120 do 250 rublů.

Ketonal forte

Ketonal forte má téměř totožné složení s ketoprofenem, ale vzhledem ke zvýšenému obsahu derivátu kyseliny propionové má výraznější protizánětlivý účinek. Toto farmakologické činidlo zpomaluje uvolňování enzymů zapojených do zánětlivé reakce, v důsledku čehož také zpomaluje šíření otoků..

Další výhodou tohoto analogu gelu Fastum je absence negativního účinku na chrupavkové tkáně kloubů. Ketonal forte je produkt slovinských farmaceutických společností. Jeho cena je od 281 do 469 rublů.

Ketoprom

Ketoprom je náhrada polského gelu Fastum. Má výraznější analgetický účinek, díky kterému je léčivo účinné pro bolesti svalů a kloubů. V závislosti na velikosti zkumavky se cena léku pohybuje v rozmezí 162 až 275 rublů.

Bystrum

Bystrum je dalším analogem gelu Fastum domácích farmaceutických společností. Vzhledem k přítomnosti rostlinných složek (levandulový olej, olej z pomerančových květů, neroli olej) má mírný účinek na pokožku, díky čemuž je léčivo účinné proti chorobám žilního systému, pokožce a jejím složkám.

Přítomnost ketoprofenu jako účinné látky také určuje použití tohoto farmakologického činidla pro onemocnění kloubů a drobná sportovní zranění. Bystrum je k dispozici v gelové dávkové formě ve zkumavkách o obsahu 30, 50 a 100 gramů. Cena se pohybuje od 176 do 510 rublů.

Ortofen

Ortofen používá diklofenak jako účinnou látku, na rozdíl od ketoprofenu má výraznější protizánětlivý účinek, což z něj činí vynikající prostředek k léčbě artritidy a dalších onemocnění, která jsou založena na akutním zánětu. Ortofen je méně toxický analog gelu Fastum. Může být použit od 6 let. Cena zkumavky (50 g) ruského ortofenového gelu je 196 rublů.

Valusal

Valusal je estonský lék, který má stejné složení jako Ketonal. Estonské protějšky jsou levnější než protějšky gelu Fastum z jiných evropských zemí. Cena Valusal gelu je 247 rublů na zkumavku 50 g.

Artrum

Artrum je analogem ruského gelu Fastum, což je možná nejlepší kombinace ceny a kvality. Vzhledem k tomu, že ve složení je stejný ketoprofen jako účinná látka, nepřekračují náklady na toto farmakologické činidlo 100 rublů na zkumavku gelu o hmotnosti 50 g..

Febrofid

Febrofid je další polský lék na našem seznamu. Jedná se o kompletní analog gelu Fastum, který má stejné protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Navzdory mnoha nadšeným recenzím, má to jednu nevýhodu, která je pro ruského spotřebitele významná: náklady na Febrofid nejsou menší než původní gel Fastum - od 253 do 452 rublů.

Ultrafasfatin

Ultrafastin je polský lék na bázi ketoprofenu, který se dobře vyrovnává se zánětem a zkracuje svou druhou fázi snížením počtu krvinek vstupujících do synoviální membrány kloubu. V důsledku toho se snižuje doba a produktivita edematózní fáze. Proto je Ultrafastin ideální pro léčbu otoků a chorob charakterizovaných otoky. Cena tohoto analogu gelu Fastum je od 130 do 315 rublů.

Finalgon

Farmakologickou látkou Finalgon jsou na trhu léky domácí a německé výroby. Léčivou látkou v tomto přípravku je nonivamid a nicoboxil. Tyto chemické sloučeniny zlepšují procesy místního krevního oběhu, rozšiřují malé krevní cévy a mají analgetický účinek.

Finalgon je velmi účinný analog gelu Fastum, který je však toxičtější než původní lék. Finalgon je tedy kontraindikován u osob mladších 18 let. Toto farmakologické činidlo by také nemělo být aplikováno na citlivou pokožku, v oblasti otevřených ran a akutního zánětu. Rovněž se nedoporučuje používat Finalgon na oblasti těla se zvýšenou permeabilitou - kůži krku, oblast slabiny břicha, vnitřní stranu stehen. Cena léku se v závislosti na výrobci liší od 282 do 317 rublů.

Existuje mnoho analogů a náhrad pro Fastum gel na trhu, domácí i zahraniční. Každé z léčiv prezentovaných v tomto článku má řadu aplikačních rysů a je účinnější při léčbě konkrétního onemocnění. Levná analoga Fastum gelu jsou stejná léčiva založená na stejných nebo podobných složkách, což znamená, že jsou i přes jejich nízké náklady perfektní pro terapii.

Fastum gel

Analógy rychlého gelu, existuje ruské složení a vlastnosti

Fastum-gel je snad nejoblíbenější drogou pro bolest kloubů a revmatismus. Je to nepochybně efektivní a většina lidí o tom svědčí..

  • Jedinou nevýhodou tohoto léku je však jeho vysoká cena, díky které je gel pro mnoho lidí s nízkými příjmy nepřístupný..
  • Pro nikoho není tajemstvím, že Fastum gel má analogy, které nemají horší účinnost, a jejich náklady jsou mnohem nižší.
  • Hlavními náhradami gelu Fastum jsou:
  1. Ketonal,
  2. Ortofen,
  3. Ketoprofen,
  4. Artrum gel,
  5. Ultrafastin,
  6. Ketum gel,
  7. Valusal,
  8. Fort gel.

Všechny jsou vyráběny v Rusku a jsou vydávány v jakékoli lékárně bez lékařského předpisu.

  • Zaprvé by měl analogový gel Fastum obsahovat ve své kompozici účinnou látku ketoprofen. Patří do třídy nesteroidních protizánětlivých léčiv, je analgetický a protizánětlivý.
  • Za druhé, musíte vědět, že různá aditiva ve složení, která dávají gelu vůni, poskytují chladivý účinek na kůži, na tom nezáleží. Pouze ketoprofen zmírňuje utrpení, které se vstřebává do kůže a kapilárních cév, čímž zmírňuje bolesti různého druhu.

Originální masťový gel Fastum obsahuje:

  • ketoprofen,
  • ethanol,
  • levandulový olej,
  • karbomer 940,
  • neroli olej,
  • čištěná voda.

Recenze analogů Fastum gel

Zvažte nejoblíbenější gelové náhražky:

  1. Fort Gel. Přípravek obsahuje ketoprofen, triethanolamin, karbomer a ethylalkohol. Je téměř průhledný, má jednotnou konzistenci a má levandulovou vůni. Určeno pro poranění a modřiny, kožní onemocnění, lymfatické uzliny, klouby, má analgetický účinek.
  2. Rychlý gel. Zahrnuje lék ketoprofen a všechny druhy přísad. Působí stejně jako původní na biochemické úrovni, má analgetický účinek, zabraňuje zánětu, nezpůsobuje pálení a zarudnutí. Pomůže při svalových výronech, drobných modřinách.
  3. Artrum Gel. Tento lék: zmírňuje bolest, má analgetický, anti-exsudativní účinek, zabraňuje rozvoji zánětu. Používá se pro otoky kloubů, svalů, vazů a šlach.
  4. Bioranový gel, který je založen na diklofenaku, působí na principu gelu Fastum a stojí mnohem méně.
  5. Nise s přidáním nimesulidu snižuje koncentraci prostaglandinu, v důsledku čehož bolest zmizí. Tento lék má podobný účinek jako Fastum v prevenci zánětu..
  6. Hluboká úleva s levomentolem a ibuprofenem působí na bolest, je také ekonomičtější lék v boji proti chorobám kloubů.

Všechny tyto léky jsou založeny na ketoprofenu, stejně jako Fastum..

Pravidla použití gelu Fastum a jeho analogů

Pokud trpíte častou bolestí, je doporučeno změnit léky, protože při nepřetržitém užívání jednoho léku může být účinnost aplikace kvůli závislosti závislá. To však musí brát v úvahu lékařské indikace..

Všechny gely na bázi diklofenaku zabraňují rozvoji zánětu, mají analgetické vlastnosti a nejlépe se používají k revmatické bolesti. Ale gely obsahující ketoprofen jsou vhodné pro použití při nemocech jako je ischias, lumbago a také při úrazech..

Gel je třeba nanášet masážními pohyby v oblasti zaměření bolesti, dokud se látka nevstřebává. Poté můžete ošetřenou oblast zakrýt lékařským obvazem..

V takových případech byste neměli být ošetřeni gelem:

  • V posledních fázích těhotenství;
  • Se střevním zánětem;
  • Kožní léze;
  • Renální selhání a srdeční selhání;
  • Pro alergie na složky léčiva;
  • Bronchiální astma.

Porovnání cen

  1. Nejlevnější analogem gelu Fastum je Ketoprofen. Jeho cena je přibližně 50 - 60 rublů za 25 g. Složení zahrnuje levandulový olej a všechny stejné přísady jako v originále, pouze neexistuje žádný neroli olej.
  2. Artrový gel je také levný (95 - 115 rublů), neobsahuje žádné přísady a je založen na čistém ketoprofenu. Jeho cena je však trochu předražená, protože levandulový olej je v gelu Ketoprofen přítomen.
  3. Rychlý gel stojí asi 150 rublů. Je to úplná náhražka, prodává se ve zkumavkách po 30 g.
  4. Ketonal je podobný jako Ketoprofen. Vyrábí se v dávce 50 gramů, jeho cena je 220 - 230 rublů.

Kromě těchto léků najdete v lékárnách také dovážené gely se stejným principem účinku, ale na jiném základě:

  • Butadion - ze 110 rublů;
  • Deep Relief - od 175 rublů;
  • Nise - ze 140 rublů.

Je vhodné používat gely po konzultaci s lékařem, samoléčení nemusí přinést výsledky.

Popis Fastum-gel

Fastum gel je bezbarvý gel, téměř průhledný a má příjemnou vůni. Odkazuje na nesteroidní protizánětlivé léky. Díky hlavní účinné látce má analgetický a protizánětlivý účinek.

Léčivou látkou je ketoprofen. Další sloučeniny: ethylalkohol, karbomer, levandulový olej, neroli olej, trolamin a destilovaná voda.

Fastum gel působí lokálně přímo na místě zánětu. Hlavní složka léčiva má analgetický a protizánětlivý účinek, protože blokuje tvorbu prostaglandinů.

K absorpci léčiva kůží dochází pomalu, což vede k dlouhodobému terapeutickému účinku. Lék se vylučuje z těla ledvinami.

Porovnání charakteristik a cen levných analogů gelu Fastum

Lék, který popisujeme, slyší mnoho lidí. Někteří to dokonce používali v určitých situacích. Ale ne všichni lidé jsou si vědomi, že tento slavný lék má levnější analogy, které nejsou svými vlastnostmi horší. Níže vám podrobněji řekneme o analogy této drogy..

Pokud se vyskytne jakýkoli typ bolesti svalů nebo kloubů, používá se lék nazývaný Fastum Gel. Tento lék funguje dobře, ale je drahý. Ne všichni si to mohou dovolit, zejména ti, kteří mají malé materiální bohatství. A z velké části nemá smysl jej koupit, protože existují levnější analogy této drogy. Všechny jsou v akci podobné..

Problém nákladů na mnoho léků pro Rusko je velmi naléhavý. Jako příklad vezměte Aspirin. Má domácí analog - kyselinu acetylsalicylovou. Drogy fungují stejným způsobem. A kromě toho je ruský analog několikanásobně levnější než cizí droga.

Vlastnosti Fastum-gel

Zvláštností Fastum-gelu je to, že na rozdíl od jiných podobných léků, které uklidňují bolest jen na chvíli, díky svým účinkům na chlazení a oteplování, tento lék opravdu bojuje proti bolesti a zánětu.

Hlavní látkou v Fastum Gel je Ketoprofen. Tato látka je místní nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID). Množství ketoprofenu v Fastum Gel je 2,5%. To je optimální pro dosažení terapeutického účinku..

Složení Fastum-gelu je vybráno v takové kombinaci, že léčivo může být bezpečně skladováno po dobu 5 let, s výhradou pravidel skladování tohoto léčiva. Mnoho jiných léků má kratší trvanlivost, asi 2-3 roky. Průměrné náklady na Fastum gel jsou asi 400 rublů.

Indikace pro použití gelu Fastum

Tento lék, stejně jako jakýkoli jiný, se nejlépe bere podle pokynů lékaře, i když Fastum-gel může být v případě nouze také nástrojem první pomoci. Tyto případy budou zahrnovat: modřiny, výrony, jiná mechanická poškození měkkých tkání.

K použití tohoto léku je zapotřebí zvláštních indikací:

  • zánět a bolest jiné povahy;
  • revmatismus kloubů;
  • osteoartritida;
  • osteochondróza;
  • tuhost kloubů;
  • spondylitida;
  • dna;
  • artritida a periartritida;
  • zánět kloubní tobolky (burzitida);
  • zánět šlach (tendinóza);
  • tendosynovitida kolene;
  • synovitida (nahromadění tekutiny v kolenním kloubu);
  • ischias (svírání sedacího nervu); Zde si přečtěte, co dělat, pokud je sedací nerv přiskřípnut.
  • myalgie (bolest svalů);
  • radiculitida (onemocnění kořenů míchy);
  • modřiny, dislokace a svalové kmeny;
  • žilní onemocnění (flebitida, tromboflebitida, lymfangitida atd.).

Způsob podání léčiva

Fastum gel se aplikuje externě. Je třeba nanést malé množství gelu na kůži 2 cm nad lézí a jemně votřít. Používá se 2krát denně. Průběh léčby je 2 týdny.

Vedlejší efekty

Tento lék nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Jediná věc, která může být, jsou některé kožní reakce: svědění, alergie, pálení, vyrážka s malými tečkami. A pak se tyto projevy zpravidla objevují pouze při dlouhodobém užívání drogy.

Kontraindikace

  • Individuální nesnášenlivost látek v přípravku, zejména přípravku Ketoprofen.
  • Nesnášenlivost na kyselinu acetylsalicylovou nebo na jiné NSAID.
  • Onemocnění gastrointestinálního traktu v akutní fázi.
  • Problémy s játry nebo ledvinami.
  • Nemoci krve (leukopenie, trombocytopenie, špatné srážení krve atd.).
  • Těhotenství a kojení.
  • Děti a dospívající do 15 let.

Analogy Fastum-gel

Tento lék má mnoho analogů, uvádíme několik:

  1. Ketoprofen. K dispozici v malých zkumavkách o hmotnosti 50 gramů. Jeho cena je pouze 60 rublů. To je mnohem méně než samotný gel Fastum. Používá se pro chronickou bolest, modřiny, zranění atd..
  2. Fort gel. Další analog léku, který zvažujeme. Levný homogenní gel s vůní levandule. Používá se při podvrtnutí, onemocnění kloubů a žil, lymfatických uzlin, kůže atd. Kromě toho tento lék obsahuje látky, které mají analgetický účinek..
  3. Ketonal forte. Stejné jako Fastum gel, ale ve formě tablet.
  4. Ketum gel. Analogový gel Fastum, ale neobsahuje levandule. Kompozice však obsahuje ketoprofen, který má hlavní terapeutický účinek.

Základní princip analogového výběru

Nejprve při výběru analogu byste měli věnovat pozornost hlavní aktivní složce léku. Na zbytcích ingrediencí opravdu nezáleží, mají jen přilákat kupujícího krásnou barvou nebo chutí. Někdy zesílí působení hlavní látky mírně, ale už ne..

Podle pokynů Fastum-gel, první položka uvidíte: "Hlavní aktivní složkou je Ketoprofen." Opravdu nepotřebujeme vědět nic jiného. Tento přípravek také obsahuje: ethanol, karbomer 940, neroli a levandulový olej, trolamin a běžnou čištěnou vodu.

Nejlevnější analogy Fastum-gelu

Gel Ketoprofen

  1. Zkumavka 25 gramů.
  2. Cena od 45 do 57 rublů.
  3. Další látky: levandulový olej.

Tento analog je levný. Chybí jí pouze jedna složka - Nerole olej. Není to zvlášť důležité pro terapeutický účinek. Ale pokud opravdu chcete, aby byl tento olej přítomen, můžete si jej koupit za 104 rublů. Celkově bude olej a gel stále levnější než jeden Fastum gel..

Pokud se rozhodnete vzít éterický olej společně s Ketoprofenem. Před nanesením léku naneste několik kapek na bolavé místo a vtřete je do kůže. Naneste mast na povrch.

Artrum gel

  1. Léčí bolest zad a svalů a kloubů.
  2. Cena - od 98 do 116 rublů.
  3. Tento produkt neobsahuje žádné levandule ani další oleje. Proto se cena zdá trochu předražená..

Rychlý gel

  1. Přesný analog Fastum-gel.
  2. Jsou přítomny éterické oleje máty máty i levandule.
  3. Cena léku za 30 gramů je 150 rublů.

Ketonální krém

  1. Přípravek obsahuje pouze levandulový olej.
  2. Cena 50 gramové zkumavky je 230 rublů.

Fort gel

Možná nejlepší analog gelu Fastum s vůní levandule.

  1. Má 25 tisícin Ketoprofenu.
  2. Gel je průhledný a homogenní.

Kompletní seznam analogů Fastum-gel

Všichni lidé vědí, že Fastum Gel má levnější analogy, které jsou k dispozici lidem s nízkými příjmy. Jsou stejně účinné jako Fastum Gel samotný, i když jejich cena je mnohem nižší. Někteří lidé neznají konkrétní analogy, ale lze je najít v jakékoli lékárně.

Seznam analogů Fastum-gel:

Všechny tyto analogy jsou vyráběny v Rusku. Můžete si je koupit v lékárně bez lékařského předpisu..

Chcete-li zakoupit analog Fastum-gel, potřebujete znát několik doporučení:

  1. Nejprve je nutné, aby zakoupené léčivo obsahovalo složku - ketoprofen. Je to NSAID, které má analgetické a protizánětlivé účinky. Ketoprofen může být buď samostatný lék, nebo obsažen v masti, tabletách, injekcích..
  2. Je velmi důležité vědět, že všechny další složky, kromě přípravku Ketoprofen, nemají žádný terapeutický účinek. Přidávají se jednoduše pro chuť a vůni..

True Fastum Gel obsahuje následující složky:

  • ketoprofen;
  • ethanol;
  • levandulový olej;
  • karbomer 940;
  • Nerole olej;
  • čistá voda.

Tyto doplňky jsou navrženy tak, aby učinily léčivo atraktivním, ale neměly žádný terapeutický účinek. Lidé, kteří se zajímají o tyto doplňky, mohou zaplatit plné náklady a zakoupit originální lék. A ti, pro které je důležité získat pouze léčivý účinek a ne přeplatit, si mohou koupit některý z analogů. Mnoho analogů navíc obsahuje stejné složky jako v původním přípravku.

Levné analogy Fastum-gelu

Popis Fastum-gel

Fastum gel je bezbarvý gel, téměř průhledný a má příjemnou vůni. Odkazuje na nesteroidní protizánětlivé léky. Díky hlavní účinné látce má analgetický a protizánětlivý účinek.

Složení

Léčivou látkou je ketoprofen. Další sloučeniny: ethylalkohol, karbomer, levandulový olej, neroli olej, trolamin a destilovaná voda.

Farmakologický účinek

Fastum gel působí lokálně přímo na místě zánětu. Hlavní složka léčiva má analgetický a protizánětlivý účinek, protože blokuje tvorbu prostaglandinů.

Indikace pro použití

Fastum gel lze použít k léčbě:

  • bolest svalů (myalgie),
  • dislokované klouby,
  • podvrtnutí,
  • flebitida,
  • revmatismus,
  • bolesti zad (dorsalgie),
  • dna,
  • revmatoidní artritida,
  • burzitida,
  • synovitida,
  • spondylitida,
  • lymfagitida.

Návod k použití

Aplikuje se lokálně na ohnisko zánětu. Malé množství gelu je naneseno v tenké vrstvě a vtíráno do pokožky masážními pohyby. Tento postup se musí opakovat jednou až dvakrát denně. Lék může být také použit ve fyzioterapii, například při elektroforéze. Délka léčby by neměla přesáhnout dva týdny..

Vedlejší efekty

Různé formy alergických reakcí spojených s individuální nesnášenlivostí na jednotlivé složky gelu, jako například:

Kontraindikace

Před použitím tohoto léku si přečtěte kontraindikace, nevíte, nezbavuje vás odpovědnosti za své zdraví.

  1. Děti do dvanácti let.
  2. Lidé, kteří jsou alergičtí na jednu ze složek léku.
  3. Těhotná ve třetím trimestru.
  4. Kojící matky.
  5. Jakékoli kožní léze.

Cena asi 200 r.

Nejlevnější analogy Fastum-gelu

Ultrarychlý gel

Tento léčivý přípravek je k dispozici v baleních po 30 a 50 gramech. Je to průhledný gel ve tvaru, který má příjemnou vůni..

Složení ultrafastinu obsahuje stejnou účinnou látku jako v rychlém gelu. Používá se k bolesti svalů a kloubů..

Vedlejší účinky jsou spojeny s různými kožními projevy alergické reakce. Kontraindikace je zakázáno používat děti, těhotné a kojící matky, jakož i osoby s ranami nebo jinými lézemi na kůži..

Gel Ketoprofen

Lék je k dispozici ve 30 gramových zkumavkách. Což je velmi výhodné, není třeba přeplatit za další množství léku.

V závislosti na koncentraci ketopfenu je tento gel 2,5% a 5%. Levandulový olej poskytuje příjemnou vůni přípravku.

Indikace pro použití: bolest svalů a kloubů nebo zhoršení chronických onemocnění. Nežádoucí účinky: alergické reakce způsobené jednou ze složek léčiva.

Kontraindikace: kožní onemocnění různých etiologií, děti (do 12 let), těhotné a kojící ženy. Výhodou tohoto gelu je ještě nižší cena, která kolísá kolem 60 r.

Finalgon

Léčivými složkami jsou nonivamid a nicoboxil. Tato mast je homogenní, transparentní s mírným odstínem hnědé. Finalgon má dráždivý a analgetický účinek.

Tento lék stimuluje receptory sliznic kůže a podkožního tuku. Pro pohodlnou aplikaci léčiva na kůži se používá speciální aplikátor, který je součástí.

Indikace: zánět a bolest kloubů a svalů, jakož i patologie krevní mikrocirkulace.

Aplikace: Naneste na pokožku v tenké vrstvě pomocí aplikátoru. Postup lze opakovat, ale ne více než třikrát denně. Po aplikaci na postižené místo si umyjte ruce mýdlem a vodou. Lidé s přecitlivělou pokožkou musí léky aplikovat pomocí rukavic.

Kontraindikace:

  • Děti do dvanácti let.
  • Lidé, kteří jsou alergičtí na jednu ze složek léku.
  • Těhotná ve třetím trimestru.
  • Kojící matky.
  • Jakékoli kožní léze.

Artrum gel

Účinná látka: ketoprofen. Tento léčivý přípravek má takové antiexudativní, analgetické a protizánětlivé účinky. Poskytuje lokální terapeutický účinek na postiženou oblast.

Indikace:

  • Artritida
  • Spondyloartritida
  • Revmatismus
  • Osteoartritida
  • Myalgie
  • Arthralgia
  • Trauma měkkých tkání.

Způsob aplikace: nanášejte na pokožku masážními pohyby, dokud se nevstřebají, přímo přes ohnisko nemoci. Naneste gel na povrch v tenké vrstvě. Procedura se opakuje dvakrát až třikrát denně, podle pokynů lékaře.

Kontraindikace: kožní onemocnění různých etiologií, děti (do 12 let), těhotné a kojící ženy.

Cena tohoto gelu je v průměru od 100 r.

Diclofenac

Účinná látka: diclofenac sodný. Jde o mast s jednotnou strukturou bílé nebo krémové barvy, s příjemným specifickým zápachem..

Indikace:

  • Poranění měkkých tkání;
  • Bolest svalů;
  • Bolest kloubů;
  • Osteoartritida;
  • Zhoršení revmatismu.

Jak používat: naneste na pokožku v tenké vrstvě, otřete ji, dokud se nevstřebává do pokožky.

Kontraindikace: je zakázáno používat pro děti, těhotné a kojící matky, jakož i pro lidi s ranami nebo jinými lézemi na kůži.

Cena od 30 do 100 rublů.

Rychlý gel

Účinná látka: ketoprofen. Protizánětlivé, analgetické a anti-exsudativní léky.

Indikace pro použití: bolest svalů a kloubů nebo zhoršení chronických onemocnění.

Aplikace: aplikujte lokálně na místo zánětu. Malé množství gelu je naneseno v tenké vrstvě a vtíráno do pokožky masážními pohyby. Tento postup se musí opakovat jednou až dvakrát denně..

Nežádoucí účinky: alergické reakce způsobené jednou ze složek léčiva.

Kontraindikace: kožní onemocnění různých etiologií, děti (do 12 let), těhotné a kojící ženy.

Cena od 60 rublů.

Ketonální krém

Nesteroidní protizánětlivé léčivo pouze pro vnější použití.

Indikace:

  • Bolest podél nervu
  • Myalgie
  • Artalgie
  • Trauma
  • Modřiny
  • Osteochondrosis
  • Radikulitida
  • Zhoršení revmatismu

Způsob aplikace: Naneste tenkou vrstvu na neovlivněnou plochu. Postup by měl být opakován až třikrát denně..

Nežádoucí účinky: alergické reakce způsobené jednou ze složek léčiva.

Kontraindikace: kožní onemocnění různých etiologií, děti (do 12 let), těhotné a kojící ženy.

Voltaren

Gel bílé nebo žluté barvy jednotné konzistence. Má protizánětlivé, antiedematózní a analgetické účinky. Účinná látka: diclofenac diethylamin.

Indikace:

  • Artritida různých etiologií
  • Osteoartritida
  • Osteochondrosis
  • Myalgie
  • Revmatismus
  • Radikulitida
  • Poranění svalů a vazů

Jak používat: naneste na kůži v tenké vrstvě, třete, dokud se nevstřebává do pokožky. Postup se opakuje dvakrát až třikrát..

Nežádoucí účinky: alergické reakce způsobené jednou ze složek léčiva.

Kontraindikace: kožní onemocnění různých etiologií, děti (do 12 let), těhotné a kojící ženy.

Fort gel

Léčivý přípravek pro lokální použití. Odkazuje na nesteroidní protizánětlivé léky.

Díky hlavní účinné látce má analgetický a protizánětlivý účinek. Účinná látka - ketoprofen.

Indikace: zánět a bolest kloubů a svalů, jakož i patologie krevní mikrocirkulace.

Aplikace: Naneste na pokožku v tenké vrstvě. Postup lze opakovat, ale ne více než třikrát denně. Po aplikaci na postižené místo si umyjte ruce mýdlem a vodou.

Kontraindikace:

  • Děti do dvanácti let.
  • Lidé, kteří jsou alergičtí na jednu ze složek léku.
  • Těhotná ve třetím trimestru.
  • Kojící matky.
  • Jakékoli kožní léze.

Cena za tento lék je více než přijatelná a v průměru činí 75 rublů.

Principy výběru léčiv

Před výběrem léku musíte znát správnou diagnózu a zde se nemůžete obejít bez konzultace s lékařem. Je také nutné studovat všechny indikace a kontraindikace tohoto léku. Neznalost může vést ke špatnému zdraví. Lék by měl být vybrán s ohledem na aktivitu účinné látky..

Před použitím byste si měli zkontrolovat alergie. Chcete-li to provést, naneste malé množství masti na loket..

U osob s rizikovou skupinou (těhotné ženy, kojící matky a děti) byste tyto léky měli používat s maximální opatrností. Aby se zabránilo všem možným rizikům, je třeba dodržovat všechny pokyny odborníků.

Fastum gel

Složení gelu Fastum

100 g gelu Fastum obsahuje 2,5 g ketoprofenu.

Další látky: karbomer 940, 96% ethanol, trolamin, levandulový olej, neroli olej, voda.

Formulář vydání

Bezbarvá, viskózní, průhledná gelová hmota má příjemnou vůni.

  • 30, 50 nebo 100 gramů hmotnosti v hliníkové zkumavce; jedna trubice v krabici.
  • 100 gramů hmotnosti v polypropylenové nádobě s dávkovacím zařízením; jeden kontejner v krabici.

farmaceutický účinek

Lokální anestetický a protizánětlivý účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Farmakodynamika

Protizánětlivé nesteroidní léčivo pro vnější použití. Mechanismus účinku je inhibovat biosyntézu prostaglandinů. Má lokální protizánětlivý, analgetický, anti-exsudativní účinek. Při léčbě lézí svalů, kloubů, vazů, kůže, šlach; s kloubním syndromem, zmírňuje bolest kloubů během pohybu a v klidu, ranní ztuhlost a otoky kloubů.

Farmakokinetika

Při lokální aplikaci se absorbuje velmi pomalu. Biologická dostupnost je přibližně 5%. Při použití v 50 až 150 mg léčiva je koncentrace v krvi 0,07 až 0,14 μg / ml. Nehromadí se v těle.

Indikace pro použití

  • Léze muskuloskeletálního systému (osteoartritida, artikulární syndrom s dnou, psoriatická artritida, ankylozující spondylitida, revmatoidní artritida, radikulární syndrom s osteochondrosou, zánět vazů a šlach, ischias, bursitida, lumbago).
  • Myalgie různého původu.
  • Posttraumatický zánět orgánů pohybového aparátu.

Kontraindikace

Fastum mastový gel je kontraindikován u následujících onemocnění:

Tento léčivý přípravek se používá opatrně při erozivních a ulcerativních lézích trávicího systému, bronchiálním astmatu, výrazných změnách ve fungování ledvin a jater, chronickém srdečním selhání, jaterní porfýrii.

Vedlejší efekty

Lokální reakce: exantém, ekzém, alergická dermatitida, návaly kůže, bulózní dermatitida, fotodermatitida, purpura.

Systémové reakce: generalizovaná vyrážka, kopřivka, fotocitlivost, edém, stomatitida.

Návod k použití gelu Fastum (způsob a dávkování)

Pokyny pro gel Fastum ukazují, že tato mast je určena pouze pro vnější použití..

Podle návodu k použití gelu Fastum se malé množství léčiva (sloupec 3 až 4 cm) aplikuje na kůži přes zánětlivé ohnisko a lehce se otře, tento postup se opakuje až dvakrát denně. Délka léčby by neměla být delší než 14 dnů.

Předávkovat

Vzhledem k extrémně nízkému stupni systémové absorpce je intoxikace léky nepravděpodobná.

Interakce

Vlastnosti interakce léku s jinými léky nejsou popsány.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Udržujte mimo dosah dětí. Skladujte při pokojové teplotě.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Doporučuje se vyvarovat se kontaktu přípravku se zanícenou pokožkou, otevřenými ranami, sliznicemi nebo do očí.

Po otření gelu si musíte okamžitě umýt ruce.

Nepoužívejte lék s okluzivními obvazy.

Analogy gelu Fastum

Jsou to nejznámější analogy gelu Fastum: Artrum, Artrozilen, Bystrumgel, Ketonal krém, Flamax forte, Bystrumcaps, Ketoprofen 2,5%, Ketospray, OKI, Profenid, Oruvel, Fastum 2,5%, Flamax, Febrofid 2,5%, Flexen.

Pro děti

Droga se nepoužívá u dětí mladších 12 let. Doporučené dávky pro děti od 12 let jsou popsány v části „Návod k použití“.

Fastum gel během těhotenství a kojení

Užívání této drogy během těhotenství za poslední tři měsíce je zakázáno. V jiných obdobích těhotenství by měla být léčivo používáno s maximální opatrností..

Při kojení musí být gel Fastum používán také opatrně..

Recenze o Fastum gel

Recenze gelu Fastum pozitivně charakterizují léčivo a jeho schopnost zmírnit syndrom mírné bolesti na pozadí kompenzovaných lézí muskuloskeletálního systému a drobných zranění. Vedlejší účinky jsou velmi vzácné.

Videoreklama na léčivo:

Cena rychlého gelu, kde se dá koupit

Vzhledem k vysoké poptávce po drogách tohoto druhu mezi pacienty se často kladou otázky: „Kolik stojí takový lék?“ Cena gelu Fastum v Rusku 30 g je 220-290 rublů. Cena gelu na Ukrajině v této formě vydání se blíží 69 hřiven.

  • Online lékárny Rusko Rusko
  • Online lékárny Ukrajiny Ukrajiny
  • Online lékárny Kazachstánu Kazachstán

ZdravCity

Dialog lékárny

Eurofarm * 4% sleva s promo kódem medside11

Lékárna24

PaniApteka

BIOSFÉRA

Vzdělání: Absolvoval Státní lékařskou univerzitu ve Vitebsku s titulem chirurgie. Na univerzitě vedl Radu studentské vědecké společnosti. Další odborná příprava v roce 2010 - ve specializaci „Onkologie“ a v roce 2011 - ve specializaci „Mamologie, vizuální formy onkologie“.

Pracovní zkušenosti: Pracujte v obecné lékařské síti po dobu 3 let jako chirurg (pohotovostní nemocnice Vitebsk, Liozno CRH) a částečný úvazek jako regionální onkolog a traumatolog. Pracujte jako farmaceutický zástupce po celý rok ve společnosti Rubicon.

Přednesl 3 racionalizační návrhy na téma „Optimalizace antibiotické terapie v závislosti na druhovém složení mikroflóry“, 2 práce získaly ceny v republikánské soutěži - přehled studentských vědeckých prací (kategorie 1 a 3).

Poznámka!

Recenze

Zlomenina poloměru ve spojení s pravou rukou, po odstranění obsazení, přetrvávající bolest. Fastum přišel k záchraně, efekt je vynikající. ale droga je drahá. Možná je analogově levnější?

Máma často přišla domů po práci s bolestmi v zádech, rozmazaně rychle s gelem a výsledek byl poněkud slabý, bolest se rychle vrátila a zdá se mi, že samotné gely nefungují dobře a různé anestetické pilulky také moc nepomohly. Rozhodl jsem se jít do lékárny sám a poradit se, doporučili Milgamma compositum. Po ukončení léčby se to stalo mnohem lepším, účinek Milgammy trvá dlouho, bolest se nevrací tak rychle a nemusíte se neustále škrábat gely nebo užívat prášky.

Souhlasím, Fastum je dobrý lék, ale dávám přednost krému Toad Stone, možná jsem velmi citlivý, ale nechci snášet žádné nepohodlí, nedokážu vydržet pocit pálení drogy, takže dávám přednost krému Toad Stone, má velmi podobné vlastnosti s gelem Fastum, je neškodný, a je absolutně vytvořen pouze z přírodních surovin..

Fastum si vždy vezmu na služební cesty. Spát v hotelu někde v Cherepovetsu na povislé matraci a bolesti zad ahoj! Takže se musíte třást rychle. Pomáhá.

Dobrá masti, pomáhá dostatečně rychle. Žádný zápach.

Tento krok jsme přežili) Ale v tom procesu jsem se hodně zranil a můj manžel si stáhl záda. Musel jsem se zachránit fastumgelem. Dobrý lék. Opravdu pomáhá.

Vynikající gel, aplikuji na koleno pro silnou bolest. Od té doby, co jsem to začal používat, navíc propíchávám Elbona pouze kurzy, abych obnovil kloub - a to je vše, žádné léky proti bolesti. I když mám docela pokročilé artrózy.

Fastum v největší trubici je vždy ve skříňce domácí medicíny. Pro celou rodinu je to lék, pokud se záda najednou chytne as modřinami.

Fastum gel pomáhá mé matce s bolestí zad dobře. Hodně to pomáhá. Nešpiní šaty vůbec. Trubka trvá dlouhou dobu.

Fastum gel je velmi účinný lék na bolest svalů a modřiny. Bylo to mnohokrát vyzkoušeno a milované. Snažil jsem se jej nahradit některým z našich analogů za výhodnější cenu - ti pomáhají o polovinu. Takže už nejdu na všechny druhy experimentů. Kupuji osvědčené fastum.

Osvědčený lék. Vždy dobré pro bolesti zad nebo modřiny. Musí to být ve vaší domácí lékárničce.

Tento lék pro moji matku je velmi dobrý v pomoci s bolestmi zad, poskytuje skutečnou úlevu. Jeho cena je rozumná. A trubice je dostatečně dlouhá. Ještě výhodnější než jiné masti vyjde.

Vybíjeno, když byl kotník natažený obvazy. Příjemně to ochladilo a uklidnilo bolest, myslím si, že plně plnilo svoji funkci. Rychle se vstřebává, nezanechává mastné skvrny.

V každém přípravku, ať už se jedná o vitamíny nebo lokální anestetikum, se podívám na složení, pro mě je to nejdůležitější. Takže bez škodlivých látek, alergií atd. Zašpiněním pouze zády gélem fastum, často pracuji v garáži, ovlivňuje dolní část zad, a fastum odstraňuje bolest a projevuje se předem - pak mi záda neublíží ani bez gelu.

Fastum gel: návod k použití, analogy a cena

Fastum gel patří mezi nesteroidní protizánětlivé léky určené k vnějšímu použití. Lék účinně zmírňuje bolest, snižuje otoky a současně má nízké riziko vedlejších účinků. Léky jsou vydávány z lékáren bez lékařského předpisu.

Formuláře pro složení a uvolnění

Aktivní složkou je ketoprofen (2,5% nebo 2,5 g účinné složky na 100 g). Fastum gel také obsahuje pomocné prvky, jako je ethylalkohol (96%), triethanolamin, čištěná destilovaná voda, neroli a levandulový olej a karbomer 940. Gel se vyrábí v hliníkových zkumavkách různých velikostí v lepenkových obalech, včetně:

K dispozici jsou také polypropylenové nádoby o objemu 100 ga dávkovací zařízení. Lék je průhledná gelová hmota bez barvy, která má příjemnou vůni a viskózní konzistenci.

Zkumavka s gelem by měla být uložena v lepenkové krabici s pevně uzavřeným víčkem; místo pro skladování by mělo být pro děti nepřístupné, chráněno před přímým slunečním světlem a při pokojové teplotě (ne vyšší než 25 stupňů). Skladovatelnost je 5 let od data výroby.

farmaceutický účinek

Aktivní složka léčiva - ketoprofen - má antipyretické, antiexudativní, analgetické a protizánětlivé účinky. Mechanismus těchto účinků je spojen s inhibicí aktivity cyklooxygenázy (COX-1 a COX-2), v důsledku čehož se snižuje produkce zánětlivých mediátorů prostaglandinů e1 a e2..

Látka má výraznou selektivitu pro COX-1, což vede k riziku negativních reakcí v gastrointestinálním traktu. Podáváním terapeutických dávek ketoprofen nepříznivě neovlivňuje kloubní chrupavku.

Lék pro kožní aplikace má nízkou rychlost absorpce do transdermálního integumentu, což umožňuje dlouhodobý terapeutický účinek udržováním vysoké koncentrace účinné látky v postižené oblasti. Ketoprofen je schopen proniknout do pojivové tkáně a synoviální tekutiny; díky dobré rozpustnosti v tucích proniká účinná látka hematoencefalickou bariérou (se systematickým nadměrným dávkováním).

Indikátory biologické dostupnosti vnější formy léčiva jsou 5%, absorpce do systémového oběhu je zanedbatelná. Po použití 50 - 150 mg gelu se hodnoty koncentrace léčiva v krevním séru pohybují v rozmezí 0,08 až 0,15 μg / ml (6-8 hodin po aplikaci). Průměrný poločas eliminace je 60–180 minut. Vylučování látky z těla se provádí hlavně ledvinami, ve formě glukuronidových metabolitů.

Indikace pro použití

Abyste pochopili, proč Fastum gel pomáhá, musíte se seznámit s návodem k použití (nebo konzultovat se svým lékařem). Gel je nejčastěji předepsán pro určité patologie muskuloskeletálního systému, aby se snížila bolest a snížil otok. Droga může být indikována v následujících případech:

  • Revmatoidní, psoriatická, dnavá a reaktivní artritida, radikulitida, gonartritida, periartritida, ankylozující spondyloartritida, spondylitida, osteoartritida, osteochondróza, radikulární a artikulární syndrom (včetně autoimunitních chorob), chronická a akutní burzitida, tendinovitida.
  • Různé typy myalgie a dorzalgie (bolesti zad).
  • Neuralgická onemocnění (jako je ischias nebo lumbago) neinfekčního původu.
  • Mechanická poranění, modřiny, podvrtnutí, dislokace, poranění měkkých tkání a posttraumatický zánět kloubů a kostí.

V některých případech mohou být kožní přípravky s ketoprofenem v kompozici použity pro léčbu (nebo s pomocnou terapií) flebitidy, tromboflebitidy povrchových žil a lymfadenitidy jako protizánětlivé činidlo.

Hlavní kontraindikace

Základem pro jeho stažení je individuální nesnášenlivost a přecitlivělost na kteroukoli složku léku. Věk do 12 let je také kontraindikací kvůli nedostatku klinických údajů o bezpečnosti léku pro tuto věkovou skupinu. To by mělo zahrnovat i třetí trimestr těhotenství a období kojení. Mezi další kontraindikace patří:

  • Přítomnost poškození kůže, nezhojených a krvácejících ran, škrábanců, vředů, jakož i patologií infekční a alergické povahy, jako je ekzém, plačící dermatóza, lupénka, infikované oděrky, toxidermie a další.
  • Nesnášenlivost léků nesteroidní skupiny PVA a kyseliny acetylsalicylové.
  • Závažné renální a jaterní patologie (cirhóza, renální kóma, akutní renální selhání, glomerulonefritida).
  • Predispozice k alergickým reakcím na příjem aspirinu (jako je rýma nebo bronchospasmus), zaznamenaná v anamnéze pacienta.

Je třeba věnovat pozornost užívání léků obsahujících ketoprofen u lidí se srdečním selháním, dysfunkcí ledvin nebo jater, bronchiálním astmatem nebo ulcerativními erozivními patologiemi gastrointestinálního traktu.

Přítomnost nemocí hematopoetického systému (hemofilie, von Willebrandova choroba) rovněž vyžaduje, aby byl pacient při používání vnějších forem léku opatrný..

Vedlejší efekty

Vnější forma uvolňování ketoprofenu ve většině případů nevyvolává vedlejší reakce těla. Pokud však dojde k narušení dávkování a pokud jsou ignorovány kontraindikace, lze zaznamenat jednotlivé negativní projevy (lokální a systémové). Ty by měly zahrnovat:

  • Léze na kůži, jako je hyperémie, purpura, alergická a bulózní dermatitida, fotocitlivost, svědění, exantém a ekzém.
  • Mezi systémovými reakcemi je třeba jmenovat generalizovanou vyrážku (erytrodermu), kopřivku, výskyt otoků a opakující se stomatitidu.
  • Ve vzácných případech se mohou vyskytnout poruchy gastrointestinálního traktu, průjem, nevolnost a nutkání k zvracení. Velmi vzácné - výskyt peptických vředů a žaludečního krvácení.

Nejčastěji vedlejší účinky vymizí několik dní poté, co je léčivo samy vysazeno, bez lékařského zásahu..

Kvůli nízké rychlosti absorpce nebylo předávkování léky ve formě gelu klinicky zaznamenáno; výskyt jakýchkoli negativních symptomů vyžaduje okamžité přerušení léku.

Těhotenství a kojení

Těhotenství a kojení

Použití gelu je kontraindikováno v posledních 3 měsících i během kojení. Klinické studie s ketoprofenem (při perorálním podání) prokázaly, že látka je schopna vyvolat embryotoxické účinky na plod zvířat; účinek látky na lidské embryo nebyl studován.

Současně existují údaje o negativním účinku nesteroidního PVA (inhibitory COX-1 a COX-2) na vývoj kardiovaskulárního systému embrya, jakož i na jeho hemodynamiku. V tomto ohledu jsou jakékoli léky obsahující NSAID ve svém složení nežádoucí jak pro těhotné ženy, tak pro ty, které plánují těhotenství během léčby. Výjimkou jsou situace, ve kterých zamýšlené přínosy léku výrazně převáží nad možným rizikem pro zdraví matky a dítěte..

speciální instrukce

Droga nemá škodlivé účinky na centrální nervový systém člověka, proto během terapie neexistují žádná omezení pro řízení vozidel a zapojení do činností vyžadujících zvýšenou koncentraci..

Léky nelze použít, pokud jsou v průběhu léčby použity jiné nesteroidní PVA. Po potření bolestivé oblasti gelem je nutné si důkladně umýt ruce, abyste se vyhnuli kontaktu s očima. Měli byste si uvědomit, že to může vést ke snížení zrakové ostrosti a také k popáleninám.

Oko vypláchněte čistou tekoucí vodou; oční víčko by se mělo otřít do sucha ručníkem nebo lehce navlhčit rostlinným olejem nebo tukovým krémem. Pro jakékoli nepohodlí (i když je to mírné brnění v koutku oka), měli byste okamžitě kontaktovat očního lékaře o radu a pomoc.

Doporučení pro přijetí

Gel se nanáší na postižené nebo bolestivé oblasti kůže. Průměrná velikost dávky závisí na oblasti bolestivé skvrny a na věku. Ve většině případů je nutné z trubice vytlačit sloupec o délce 3 až 5 centimetrů a potom jemně krouživými pohyby prstů vtřít látku do ošetřované oblasti. Pro nejúčinnější účinek léku je lepší dodržovat základní pravidla pro přijetí:

  • Protože ketoprofen má antipyretický (chladicí) účinek, masti na jeho základě by měly být aplikovány co nejdříve po obdržení modřin nebo zranění. Kromě toho se první nebo dva dny nedoporučuje aktivně votřít gel do pokožky, je lepší nanést tenčí vrstvu a jemně ji rozetřít po celém povrchu..
  • Počet denních tření může být 1 až 4krát.
  • Při prvním použití léčiva je nutné zkontrolovat možnou přítomnost alergií nebo nesnášenlivosti; k tomu je třeba jemně rozmazat malou část léku na zdravou oblast kůže (například na loket).
  • Používání okluzivních a těsných obvazů je vysoce doporučeno, protože to zvyšuje riziko systémových vedlejších účinků.
  • Aby se zlepšila absorpce léčiva a jeho terapeutických vlastností, můžete před nanesením gelu každých několik dní zvlhčit nebo otřít oblast pokožky pleťovým mlékem, aby na povrchu pokožky nevznikl žádný suchý film (z předchozích ošetření), což by ztěžovalo pronikání látky do léze..
  • Maximální doba léčení touto formou léčiva je 14 dní.

Gel může být použit ve spojení s fyzioterapií, jako je fonoforéza a ionoforéza. Navzdory skutečnosti, že v současné době neexistují žádné informace o lékových interakcích s léčivem (s výjimkou společné terapie s NSAID), je nutné se poradit s lékařem před zakoupením léku, zejména pokud pacient již podstupuje jednu nebo jinou lékovou terapii.

Během léčby by měl pacient ošetřené oblasti kůže zakrýt oděvem z jasného slunečního světla (je třeba dbát na to, aby oděv nebyl těsný a nesloužil jako obklad). Je vhodné dočasně odmítnout návštěvu solárií a míst, kde je vysoké riziko zachycení kůže nebo jiné infekce..

Běžné analogy

Dnes existuje mnoho podobných gelů a mastí, které mají stejný terapeutický účinek (snižují otok, zánět a bolest). Složení některých levných analogů gelu Fastum je téměř přesně totožné s původním přípravkem. Kromě příznivé ceny mají tito generici společné indikace k užívání, doporučení dávkování a tipy k použití. Patří mezi ně Bystrumgel, Artrum, Artrozilen, Pentalgin gel, jakož i některé další.

Ketoprofenový gel

Ketoprofenový gel

Léčivo se vyrábí s koncentrací účinné látky 2,5% a 5% v hliníkových zkumavkách o objemu 30 g. Gelovitá látka má příjemnou vůni díky levandulovému esenciálnímu oleji a analgetický účinek nastane během 10-15 minut po nanesení gelu na kůži.

V závislosti na obsahu účinné látky má lék za zkumavku s koncentrací 2,5% a 5% cenu 60 až 100 rublů (což je mnohem levnější než mnoho jiných léků). Tento léčivý přípravek je absolutním analogem gelu Fastum, počínaje datem exspirace a končící specifickými rysy aplikace.

Ketonal a Finalgon

Ketonal je také generická značka původní drogy; koncentrace ketoprofenu v zkumavkách 50 nebo 100 g je 2,5%. Existuje forma krému (látka hustší konzistence) s koncentrací 5% a objemem hliníkové zkumavky 30 a 50 g. Ketonal má v lékárnách vysoké náklady - trubice z gelu stojí 290 až 400 rublů, zatímco průměrná cena krému je 320 rublů.

Účinnými složkami přípravku Finalgon jsou 2 látky - Nikoboxil a Nonivamid. Lék je schopen mít analgetický a vazodilatační účinek; komplexní působení těchto dvou látek se také projevuje v aktivaci metabolismu. Jednou z výhod Finalgonsu je rychlost účinku - primární analgetický účinek se objeví během několika minut po aplikaci na kůži.

Hliníkové trubky o objemu 20 a 50 g jsou pro snadnější použití vybaveny aplikátorem. Přibližná cena léku v lékárnách je 300 rublů.

Diclofenac mast

Nesteroidní PVA na bázi diklofenaku sodného - včetně Voltarenu, Naklofenu, Ortofenu atd. - se již úspěšně doporučovaly mezi analgetickými masti a gely (také prostřednictvím reklamy). Charakteristickým rysem diklofenaku je závažnost protizánětlivých vlastností, která umožňuje jeho použití ke snížení intenzity patologických procesů v různých muskuloskeletálních patologiích.

V tomto případě musíte vědět, že lék má mnoho kontraindikací a také vedlejší účinky, s nimiž se musíte před použitím této masti seznámit. Látka také může aktivně interagovat s jinými léky, což oslabuje nebo zvyšuje jejich účinek. Z tohoto důvodu může Diclofenac jako analog doporučit pouze ošetřující lékař. Cena levného analogu gelu Fastum za 100 g léčiva (s koncentrací 5%) je 140 rublů.

Přípravky na bázi ibuprofenu

Nejslavnější je Nurofen-gel. Lék je určen jak pro úlevu od bolesti při různých poraněních, podvrtnutí a modřinách, tak pro zánětlivá nebo neuralgická onemocnění. Léčivou látkou těchto léčivých přípravků je ibuprofen, který zlepšuje mikrocirkulaci krve a má antiexudativní a antiproliferativní účinky. Účinky by také měly zahrnovat:

  • Výrazný analgetický a anti-edémový efekt.
  • Dlouhodobý antipyretický (antipyretický) účinek.
  • Snížená vaskulární permeabilita.

Navzdory vysoké míře působení látky je ibuprofen u mnoha skupin pacientů kontraindikován; je to způsobeno působivým seznamem negativních reakcí, z nichž mnohé mohou způsobit značné poškození zdraví.

Nurofen nelze kategoricky použít současně s jinými NSAID, včetně lékových forem ve formě gelů a mastí. Lék se vyrábí v hliníkových zkumavkách o objemu 20, 30, 50 a 100 g a jeho cena je do 250 rublů..

Za povšimnutí stojí také britská droga Deep Relief s komplexní kombinací ibuprofenu a levomentolu. V důsledku přítomnosti mentolu v kompozici se anestetický účinek vyvíjí během několika minut po nanesení gelu na bolavé místo. Maximální přípustné trvání takové terapie je 10 dní. Gel se prodává ve zkumavkách (15, 30, 50 a 100 g) za cenu 300 až 600 rublů.

Nimesulid, Nimulid, Nise

Léky, které obsahují nimesulid, mají převážně analgetický účinek a podporují rozvoj mobility a svobody kloubů. Protože látka potlačuje aktivitu COX-2 ve větší míře (na rozdíl od ketoprofenu), snižuje se tím na jedné straně pravděpodobnost vedlejších účinků gastrointestinálního traktu, na druhé straně se zvyšuje riziko rozvoje patologií kardiovaskulárního systému..

Gel Nise založený na nimesulidu účinně bojuje s bolestivým syndromem různé závažnosti a doporučuje se také pro mechanická zranění a modřiny (například v důsledku sportu) jako vyhřívací mast. Za zkumavku o hmotnosti 50 g s koncentrací 1% nimesulidu budete muset zaplatit asi 300 rublů.

Nimulid je generický Nise, který určuje jeho podobnost, pokud jde o terapeutický účinek a další rysy (včetně kontraindikací). Náklady na Nimulid kolísají od 200 do 250 rublů pro zkumavky o hmotnosti 10, 20 nebo 30 g.

průměrné náklady

Gél na bázi ketoprofenu patří mezi drahé léky, jejichž cena se může výrazně lišit v závislosti na regionu a finanční politice lékáren. V Moskvě stojí hliníková trubka o objemu 100 g 508 rublů a nejmenší trubice o hmotnosti 30 g - 248 rublů. Pro Petrohrad se ceny léků příliš neliší od cen v hlavním městě:

  • 30 g se prodává za 240 rublů.
  • 50 g - od 310 do 360 rublů.
  • 100 g - od 500 do 550 rublů.
  • 30 g se prodává za 240 rublů.
  • 50 g - od 310 do 360 rublů.
  • 100 g - od 500 do 550 rublů.

Chcete-li zjistit, kolik stojí Fastum gel v průměru v Rusku, musíte porovnat ceny v různých regionech země. V Čeljabinsku stojí 30 g trubice 223 rublů, v Krasnodaru - asi 220 rublů, v Komi republice (Ukhta) cena nejmenší trubice začíná na 250 rublů a ve Voroněži - 234 rublů. Průměrná cena zhruba odpovídá ceně v hlavním městě (plus nebo mínus 15 rublů).

Recenze lékařů a pacientů

Lék má převážně pozitivní přehledy, které jsou spojeny s minimálním počtem vedlejších účinků a vysokou mírou analgetických vlastností. Negativní reakce pacientů je způsobena náklady na léčivo a jeho nízkou účinností u syndromů akutní bolesti. Příklady recenzí zahrnují následující názory lidí:

U zranění a modřin u pacientů vždy předepisuji léky na bázi ketoprofenu (včetně gelu Fastum). Zaprvé jsou tělem dobře přijaty a prakticky nevyvolávají žádné negativní reakce a zadruhé jednají velmi rychle. Analogy samozřejmě nejsou o nic horší, pokud nejsou vyráběny v tajné laboratoři..

Věřím, že tyto propagované drogy nejsou nic zvláštního. Jednou jsem si koupil zkumavku z tohoto gelu (natáhl jsem sval), takže nakonec mě bolela noha stejně jako bolest, dokud jsem na tom důkladně nepracoval. Existují léky, které jsou mnohem účinnější a dostupnější..

Jsem sportovec, vystavuji se třikrát týdně těžké fyzické aktivitě. Je zřejmé, že člověk se neobejde bez zranění a modřin. Vyzkoušel jsem mnoho mastí a osobně si uvědomil sám sebe - všechny jsou v podstatě stejné. Proto nemá smysl přeplatit drahé léky, když si můžete snadno vybrat analog se stejným ketoprofenem a stejným výsledkem.


Pro Více Informací O Burzitida